Важливу роль в якості сну грає кімната, в якій Ви засинаєте. Тому дизайн Вашої спальні - це дуже важлива справа, до якого потрібно поставитися з увагою. Існує безліч різноманітних стилів спальні: мінімалізм, класика, бароко, ампір, японський стиль, вінтаж, модерн, прованс, етно, кантрі, хай-тек і т.д.

Модульные спальни, мебель в спальнюМодульні спальні, меблі в спальню.

Кожен може вибрати те, що до душі саме йому. Психологи стверджують, що за стилем спальні можна багато чого сказати про людину, його взаємини в сім'ї, цінностях. Загальним для всіх стилів спальні є принцип зручності і комфорту, проте кожна людина інтерпретує ці поняття по-своєму.

Який би стиль спальні Ви не обрали, є кілька загальних пунктів, на які потрібно звернути увагу:

- розміщуйте кімнату для спальні подалі від інших кімнат;

- головне для спальні - це ліжко.

Для неї варто виділити достатньо місця. Дизайнери радять розміщувати ліжко так, щоб до неї був вільний доступ з трьох сторін. Бажано не ставити ліжко узголів'ям до дверей, це може принести психологічний дискомфорт; - ліжко це всього лише каркас для матраца. Тому виділіть кошти на зручний і матрац. З хорошим матрацом нічого не загрожуватиме Вашої поставі; звертайте увагу на постільну білизну, воно теж може підкреслити стиль який Ви вибрали. Настрій і загальне самопочуття залежить від навколишнього оточення, ключову роль в цьому відіграє колір. Колір Вашої кімнати не стільки повинен відповідати останнім модним тенденціям, скільки Вашим внутрішнім уподобанням. Про вплив кольору на людину говорять навіть вчені, однак досягти єдності не вдалося. Наприклад, в східних країнах вважають що достаток, багатство процвітання приносить червоний колір !!! Хоча на Заході говорять про те, що червоний колір бадьорить, спонукає до дії. Цей колір прийнято вважати агресивним. Також існує залежність між стилем оформлення інтер'єру спальні і психотипом людини. Наприклад, якщо Ви сангвінік, то вам краще всього підійде велика кімната для спальні, дизайн якої витриманий в яскравих кольорах. Для холерика можна використовувати заспокійливі зелені відтінки (добре підійде стиль кантрі і хай-тек). Для меланхоліка обстановка в спальні повинна давати відчуття захищеності від зовнішнього світу. Краще вибрати стримані кольори - пастельні, ніжно рожеві і т.д. Для флегматика найкраща колірна гамма для спальні це спокійні відтінки синього, сірого і коричневого. У дизайні необхідно використовувати добротну, стійку меблі.