Облаштування дитячої кімнати - завдання непросте, адже потрібно постаратися, щоб власнику приміщення було максимально комфортно, а сама спальня виконувала одразу кілька функцій і, до всього іншого, була стильною і привабливою. Але домогтися всього цього можна, якщо знати і дотримуватися простих правил.

Спальня для мальчикаЯк зробити дитячу кімнату стильною і зручною? Багато батьків вважають, що дизайн інтер'єру спальні для хлопчика молодше 10-12 років може бути простим або по-дитячому милим. Але насправді це не так. Смаки дитини закладаються і формуються в самому ранньому віці, так що якщо його будуть оточувати функціональні і стильні речі, то він до цього звикне і зможе в майбутньому завжди орієнтуватися саме на такі вимоги, а це стане в нагоді в житті.
Варто відзначити і те, що з раннього віку багато дітей починають проявляти творчі здібності, і завдання батьків - всіляко підтримувати їх. І це означає, що слід залишити якомога більше простору для фантазії хлопчика, щоб він зміг реалізувати себе і створити унікальний, нехай і трохи безглуздий і смішний дизайн своєї спальні.
Кольорова гама

На фото можна побачити, що для оформлення спальні для хлопчика найчастіше вибирається блакитний колір, так як він вважається суто чоловічим. Насправді він дійсно актуальне і доречний, але такий варіант не єдиний.
Можна вибрати і один з нейтральних тонів, таких як салатовий, бузковий, жовтий, помаранчевий і так далі. А щоб кімната не здавалася надто нудною, можна використовувати одночасно кілька відтінків.До речі, при виборі кольору слід враховувати темперамент і характер дитини. Наприклад, помаранчевий стимулюватиме активність, тобто допоможе пасивному дитині розвинути свій потенціал. Але якщо такий тон буде занадто яскравим, то це може привести до надмірного збудження або роздратування. Блакитний, навпаки, заспокоїть гіперактивного малюка. Салатовий - відтінок оптимізму. Він наполягатиме на позитивні думки, а також пробудить інтерес до пізнання нового. Жовтий асоціюється з сонцем, так що він дозволить власнику кімнати завжди перебувати виключно в гарному настрої. Бузковий - колір гармонії, який може допомагати приймати рішення і розбиратися в собі, своїх бажаннях і думках.

Мебель в детскую для мальчика, мебель для подросткаМеблі

Меблі повинні бути функціональною і безпечною, так що краще вибирати предмети без гострих кутів.
Ось що можна розташувати в дитячій хлоп'ячої спальні:

• Ліжко. На фото можна побачити, що особливо популярні дитячі ліжечка у вигляді самих різних машинок, вони подобаються більшості хлопчиків. Але, ймовірно, вашому синові сподобається цікава модель у вигляді куреня, вігвама або будинку. Надайте йому можливість вибору! У будь-якому випадку ліжко повинна підходити за розміром і мати борти. Більш старшому за віком дитині можна придбати невеликий зручний диван.

• Стіл та стілець. Це буде своєрідне робоче місце, за яким чадо зможе малювати, вчитися писати і читати, збирати конструктор.

• Шафа призначена для зберігання речей.

• Кошик для розміщення іграшок.

• Комод. У ньому можна зберігати постільна білизна та нижня білизна хлопчика, аксесуари, косметичні дитячі кошти.
Освітлення

Освітлення повинне бути достатнім, щоб забезпечувати дитині максимальний комфорт. Але також він повинен доповнювати дизайн спальні, так вбирайте цікаві світильники і нічники, наприклад, у вигляді тварин або якихось предметів. До речі буде і люстра.

Зонування і меблі

Так як спальня підлітка повинна виконувати відразу кілька функцій, то в ній обов'язково потрібно виділити окремі зони: спальне і робоче місця, ділянку для прийому гостей, куточок для відпочинку і розслаблення, а також гардероб.Зонування може бути умовним, тобто досконалим за допомогою освітлення, різних тонів або оздоблювальних матеріалів. Але якщо кімната простора, то можна використовувати перегородки, екрани, ширми, шторки.У спальні можна вмістити стіл і крісло, ліжко або диван, шафа, два-три крісла-мішка і столик для розміщення гостей, а також комод і кілька полиць або стелаж.Нехай дизайн хлоп'ячої спальні стане стильним, практичним, цікавим і функціональним з вашою допомогою!